trybuna od tyłu


„Widzieliście państwo już kiedyś trybunę z tyłu? Moim zdaniem, wszystkich ludzi, zanim zgromadzi się ich przed trybuną, należałoby zaznajomić z widokiem trybuny od tyłu. Kto raz przyjrzy się trybunie od tyłu, dobrze się przyjrzy, ten będzie od tej chwili naznaczony, a tym samym uodporniony na wszelkiego rodzaju czary, jakie w tej czy innej formie odprawia się na trybunach. Podobną rzecz można powiedzieć o widzianych od tyłu kościelnych ołtarzach; ale to już całkiem inna sprawa.

Günter Grass, Blaszany bębenek


obawy o życie i 18 reportaży na wakacje
Comments

 1. Wspaniały zbiór zdjęć. Ostatnie trzy naprawdę zapadają w pamięć.
  18 reportaży!!! Brzmi jak mnóstwo pracy i wiele okazji do tworzenia piękna.

  ReplyDelete
 2. Po Twoich obrazach widzę jak mi się zmienia czucie. Jeszcze niedawno ukochałabym bez wahania ten przedostatni, teraz ten rozbełtany w bieli.
  Piękne są.
  Obawy o życie noszę ze sobą codziennie, taki czas.
  !8 reportaży brzmi jak cudna przygoda.
  Teddyego nie dam rady teraz posłuchać niestety.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Trybuna od tyłu? Ciężko później bardzo.
   Mogą być jeszcze takie - anubyrt :)

   Delete
 3. kiedyś próbowałam uodpornić się na czary. samo przyszło ale nigdy nie przeszło. nadal zalewa mnie alchemia tuwimowskich bram - to tak ze skojarzeń. w moim lirycznym laboratorium.
  ps ściskam

  ReplyDelete
 4. Przypomniał mi się występ kabaretu sprzed lat...nieważne ilu ale wielu. Ustawiona była rama symbolizująca ekran telewizyjny a za nią siedzieli pięknie ubrani (do pasa) spikerzy. Nie pamiętam co mówili ale kiedy kamera odjechała okazało się, że w miejscu, którego kamera na ogół nie obejmowała czyli "pod ekranem" mieli stare dresy i podarte kapcie. Oczywiście był to tylko kabaret ale tak mi się skojarzyło.

  ReplyDelete

Post a Comment